pondělí 21. července 2014

Kauza Drakov

O žádnou mimořádnou kauzu se samozřejmě nejedná, ale po našem sobotním vystoupení na Drakově se vyrojily nejrůznější spekulace a úvahy, že jsme vystoupení odflákli, že jsme se zbytečně dlouho zvučili a tak. A protože se jedná o naši pověst, musíme se ozvat.
  Tak tedy - v sobotu 19. července jsme měli vystoupit na tradčních Slavnostech Lapků z Drakova a Dnech Lesů ČR. Hráli jsme na tehle taškařici už myslím po čtvrté a vždy myslím k oboustranné spokojenosti. Dohodnuti jsme byli na vystoupení od půl čtvrté do půl šesté, což jsme měli potvrzené i písemně. Okolo třetí hodiny už byla celá hrající sestava na značkách a čekala na svůj čas. Na pódiu mezitím řádila jiná kapela a nevypadala, že by chtěla skončit před půl čtvrtou. Prostě chlapci hráli vesele dál a na nějaký čas se neohlíželi. Pořadatele to nechávalo v klidu. Méně už nás, protože jsme potřebovali dodržet čas kvůli mému odjezdu do práce. Samozřejmě, že jsme zažili mnoho festivalů, kde jsme hráli s časovým skluzem, ale ne na akci, kde by před námi hrála jen jedna kapela. Ani poté, co jsme upozornili pořadatele, že my své vystoupení natahovat nemůžeme, se nic nezměnilo. Navíc po nás měl hrát ještě jeden soubor a my jsme je nechtěli dostat do situace, ve které jsme se ocitli my. Skupina na pódiu několikrát ohlásila poslední kousek, načež skončila v klidu a míru těsně před půl pátou a dalších minimálně deset minut se bez výraznějšího spěchu balila. My jsme nastoupili na pódium a začali s drátováním a mezitím jsme se dozvěděli od moderátora, že předchozí kapela měla zpoždění. No, byli jsme s Alčou a s Verunkou na místě cca od půl dvanácté a kolem poledne už tihle muzikanti hráli. Zvučení pak probíhalo, jako za "starých časů", tedy v dobách, kdy zvukový tým byl překvapen, kolik se nás na ty praktikáble vlastně sáčkuje. Klukům se prostě nedařilo,  několikrát měnili už zapojené šňůry, zvukovka se protahovala a my jsme začali hrát pět minut po páté. Podotýkám, že tou dobou už někteří diváci, kteří si nás chtěli poslechnout, museli odjet. Za pětadvacet minut čistého času toho samozřejmě stihnete předvést méně než za dvě hodiny, takže jsme končili za rozladění našeho, diváků i pořadatelů. Já jsem tedy zmizel, ale zbytek kapely ještě svolil, že zahraje, protože dle tvrzení pořadatelů po nás hrající kapela nepřijela. Já jsme je potkal v bráně areálu... Tolik z našeho pohledu k organizaci kulturní části letošních slavností.
  Nevíme, kde se stala chyba, a nechtěli jsme se v tom, upřímně řečeno, nějak zvlášť rýpat, ale nechceme, aby si kdokoliv myslel, že jsme nafoukaná parta, která se nechá prosit, schválně se dlouho zvučí a pak ani nepřidá. Vždycky jsme na Drakov jezdili rádi a pokud nás pořadatelé napřesrok pozvou, přijedem, pevně věřím, znovu. Letos se to prostě nepovedlo a my na sobě nechcem nechat nařčení, že to bylo z naší viny. Létu zdar.

                                                                                            Tom Ticháček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.