středa 18. června 2014

Na obzoru je Slunovrat a s ním i Keltské slavnosti

No je to tak, jak říkám. Opět je na mě, abych pár řádky přiblížil letošní slavnosti a abych Vás naladil a Vy jste získali pocit, že tam letos prostě nemůžete chybět:-).
  Tak tedy, jak už jsme avizovali na našem facebookovém profilu, tato taškařice se letos uskuteční a to dokonce přímo v termínu slunovratu. Pak už se začnou dny krátit, ale zatím bych to neviděl, jako důvod k panice. Přátelé, není to legrace, takovouhle akci v dnešní době uspořádat, a opakovaně, to už vůbec.Patří velké uznání našemu kapelníkovi ( a to prosím nepíšu proto, že u něho zastávám místo basisty ), že se do toho zas a znovu pouští a zas a znovu vysvětluje, přesvědčuje, pak se v soukromí chytá za hlavu, ale druhý den je v tom zase. Především díky Dagymu tedy budete mít možnost absolvovat vše více méně, jako v minulých letech. Dva roky po sobě jsme měli opravdu krásné počasí, letos je to s předpovědí takové všelijaké, pršet by asi nemělo, ale pamatujte, jak píšu každý rok - jsme v Jeseníkách. Akce se koná za každého počasí a vstupné se nevrací. Zato ale od Edisonu po Antonii na Vás čekají muzikanti, tanečníci i jiní kelklíři, kupci, kramáři, kováři, rytíři, prostě všechno, co k takové trachtaci patří. Budete se moci najíst, napít do sytosti, konkrétně od nás třeba uslyšíte, s čím chceme letos dobývat Portu a to už přece stojí za to, ne? A večerní průvod a oheň byste si taky určitě neměli nechat ujít, loni se obé velmi vydařilo.
  Už v pátek nás čeká  setkání na Švýcárně. Vy, kdo to znáte víte, že se jedná o akci spíše komorní s lehce duchovním přesahem a po té, řekněme spirituální fázi, to i letos nahoře rozjedeme. Kdo můžete a máte tu šanci se na Švýcárnu dostat, určitě té možnosti využijte, no a pokud bude pršet nebo bouřit, aspoň budeme vědět, že velký Taranis je na blízku.
  Náš první příspěvek na facebooku stran letošních Keltských slavností vidělo prozatím více než sedm set lidí. To je velmi slušné číslo, daleko převyšující obvyklý počet návštěvníků. Tak si tak říkáme, že Vás to asi zajímá. No budem moc rádi, pokud se s Vámi o víkendu uvidíme. Velmi se těšíme, že si společně užijeme celou akci, věříme, že i počasí nám nakonec vyjde vstříc a že si v neděli plácnema řeknem: Dobrý, tak za rok zase...:-)
  Zdraví Vás hlásná trouba KGB 
                                                          T:-)m Ticháček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.